Home    Krmenie psa

DiamondFashion.sk

Krmenie psa


 

Veľa čerstvých majiteľov psov hľadá odpoveď na otázku, ako správne kŕmiť psa. Tak ako u človeka, aj výživa u psa je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život. V nasledujúcich kapitolách máte možnosť nájsť informácie, ako správne kŕmiť psa v rozličných obdobiach života.

 

 

Základné princípy dobrého kŕmenia

 

Dbajte aby:

 

Počet kŕmení v závislosti na veku psa

 

 
Šťeňa 2 - 5 mesiac 4x denne
Mladý pes 5 - 8 mesiac 3x denne
Dospievajúci pes 8 - 12 mesiac 2x denne
Dospelý pes od 12 mesiaca 1x denne

 

Priemyselne vyrábané krmivo

 

Takýto typ krmiva je podľa väčšiny veterinárov a odborníkov dokonale vyváženou potravou. Za posledné roky ju začala používať väčšina psíčkarov. Ak si ale chceme vybrať, je nutné sa informovať o tom ktorom krmive, lebo psia konzerva od jednéh výrobcu je úplne iná ako od iného.

 

Priemyselne vyrábané krmivá rozdeľujeme do 3 kategórií:


Priemyselné krmivá majú rozličné vlastnosti, preto je veľmi podstatné čítať etikety. Komerčné krmivá často krát v reklamách deklarujú, čo vôbec nie je pravda. Krmivá sú na oko pekné, na vôňu lahodné i pre človeka. Otazká znie, pre koho robia toto krmivo? Nie je to len marketingový ťah? U komerčných krmív som sa naozaj stretol, že drahá konzerva mala kopu farbív a aromátov aby sa človek páčila, ale vitamíny a výživné látky pre psa už menej, aj keď reklama hovorila o "kompexnom vyváženom krmive s kúskami mäsa". Dajte si na to pozor a poradte sa s odborníkom.

 

...
...čítaj viac