Home    Viete, že psíčkari sú zdravší ak ostatní ľudia?

DiamondFashion.sk

Viete, že psíčkari sú zdravší ak ostatní ľudia?

Nové štúdie Michigenskej štátnej univerzity dokazujú, že ľudia ktorí vlastnia psa dosahujú štandard týždennej fyzickej aktivity o 34% častejšie, ako ľudia bez psa

Najlepší priateľ človeka môže poskytnúť viac než len oddané priateľstvo. V USA je federálny štandard týždennej fyzickej aktivity 150 minút.

 

Výsledky, ako povedal epidemiológ Mathew Reevs, ukazujú, že vlastníctvo psa a prechádzky s ním môžu pomôcť mnohým ľudom stať sa zdravšími, pretože menej ako polovica američanov nemá ani z ďaleka dostatok fyzickej aktivyty. "Chôdza je najdostupnejšou formou fyzickej aktivity majú ľudia k dispozícii," povedal Reeves. "Snažili sme sa zistiť, či majitelia psov majú vďaka prechádzkam so psom viac fyzickej aktivity, alebo len nimi nahrádzajú inú formu aktivity."

 

Reevs a jeho tým zistili, že nie iba samotné vlastníctvo psa má dopad na množstvo chôdze ktoré človek prejde,  ale majitelia psov sa stávajú celkovo aktívnejší všeobecne.

 

Neexistuje žiadny čarovný liek ako ľudí donútiť pravidelne sa venovať nejakej fyzickej aktivite, ale vlastníctvo psa má merateľný dosah. Je jasné a jednoznačné, že ľudia ktorý vlastnia psa a venčia ho, dosahujú oveľa vyšší priemer fyzickej aktivity ako ostatní. Tiež je dokázané, že socialny vzťah človeka a psa má pozitívny dopad na kvalitu života.