Home    Čo robiť so psom, keď vonku prší?

DiamondFashion.sk

Čo robiť so psom, keď vonku prší?

Ak vlastníte psa so zdanlivo nevyčerpateľnými zásobami energie, pravdepodobne budete musieť nájsť spôsoby, ako udržať vášho chlpatého priateľa aktívneho po celý deň.

pes s okuliarmi

Ak to neurobíte, váš pes môže nájsť svoje vlastné spôsoby ako sa zabaviť - topánky, nábytok, knihy – a tým samozrejme nemyslím nákupy :-D. Našťastie existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť doma a môžu udržať psa v psychyckej aj fyzickej pohode.

 

Vtipné fotky

 

Aby ste urobili perfektný záber, musíte so psíkom spolupacovať a zadávať mu množstvo povelov. To je vyčerpávajúce pre vás aj vášho psa a isto vás to bude baviť. Skúste napráklad odfotiť psa, ked robí niečo ľudské. Napríklad píše na klávesnici, má oblečené rukavice, topánky, má okuliare na nose a číta starú knihu, a podobne. Je jedno akú kompozíciu vymyslíte, vášmu psíkovi budete venovať tak potrebnú pozornosť a navyše získate perfektné fotky ku ktorým sa budete často vracať.

 

Hračky so skrytým jedlom

Existuje veľa druhov hračiek, ktoré skrývajú jedlo a psy ich milujú. Tieto hračky sú vhodné nielen počas dažďa, ale vždy keď pes potrebuje okamžité rozptýlenie, má vela enertgie, ktorú potrebuje nejako vybyť. Ak takúto špeciálnu hračku nemáte, môžete použiť napríklad loptičku s dierami, ktorá sa používa pri floorbale. Napchajte dnu nejaké suché jedlo, keksy, granule, piškótky, jednoducho čo má pes rád. Pes sa bude s hračkou hrať, až pokiaľ nezíska všetko jedlo zvnútra. Dávajte ale pozor na obezitu psa. Ak to budete robiť často, ľahko takto priberie. Miešajte napríklad granule s niečím fajnovejším, raz vypadne to, raz to....lepšie ako keby mal dnu len pochúťku.

 

bowling pes

Psí bowling

Ak máte deti, psí bowling môže byť skvelou príležitosťou, aby ste zapojili aj ich. Po prvé, dajte do kopy toľko plastových fliaš a krabác od mlieka, koľko nájdete. To budú kolky. Potom chodte na dlhú chodbu, alebo do iného priestoru kde pes môže bežať. Postavte všetky kolky na koniec miestnosti do trojuholníkovej formácie. Vezmite si tenisovú loptičku a hodte ju smerom na kolky. Ak váš pes rád aportuje, prevdepodobne preletí cez kolky aby loptičku chytil. Spadnuté kolky spočitajte a opäť postavte. Nasleduje další hráč.

 

 

Naučte psíka nový trik (alebo oprášte starý)

Keď sú psy vonku, okrem fyzického vzťaženia sa unavia aj mentálne. Vonku je množstvo vnemov, ktorí vnímajú a sú oveľa aktívnejši ako doma. Práca na novom triku je skvelou príležitosťou, ako sa mentálne a fyzicky vyťažiť aj vo vnútri. Triky a ako na nich nájdete tu.

 

Choďte von

Môžem vám povedať, že psi sú vodotesní. :-D . Takže dážď by nemusel bránit venčeniu. Ak je pes stále plný energie aj po navrhovaných činnostiach, jednoducho choďte von. Existujú pršiplášte pre psov, ktorá môžete použiť, aby neboli tak mokrí. A ešte si môžete na záver užiť intenzívnu chílku so psom, keď ho budete čistiť a sušiť po návrate z prechádzky. 

 

dazd a pes