Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/ws846000/www_root/new/framework/db.php on line 11
Výcvikové obojky pre psov v pomere cena a výkon | Psíčkari.sk
   Home    Výcvikové obojky pre psov v pomere cena a výkon

DiamondFashion.sk

Výcvikové obojky pre psov v pomere cena a výkon

Ako sa vyznať v ponuke výcvikových obojkov? Ako vybrať skvelý produkt za dobrú cenu? Ak chcete výcvikový obojok, ktorý vám sadne, zamerajte sa na fakty.

Pár zaujímavých recenzií či porovnávacích textov vás rýchlo zorientuje. Alebo sa jednoducho opýtajte! Skúsenosti profesionálnych kynológov umiestnené na informačných weboch sú tiež cenné. A my prispejeme s výberom najspoľahlivejších  výcvikových obojkov pre psov, ktoré si zákazníci kupujú a nechcú ich pustiť z ruky.

 

Základné pojmy vám uľahčia orientáciu

Korekcia – varovný signál odoslaný z vášho ovládača na výcvikový obojok psa.

Vo variantoch zvuk, vibrácie, impulz, ultrazvuk, sprej;
 

Booster – skokové navýšenie sily impulzu pre situácie, v ktorých pes nereaguje na bežné povely;
 

Prijímač – malá jednotka na obojok, ktorá prijíma signál ovládača a uskutočňuje korekciu;
 

Vysielač – ovládač, ktorým spustíte funkcie a vysielate korekciu na obojok psa;
 

Elektródy – prijímač je osadený dvomi elektródami, medzi ktorými vedie pri korekcii impulzom nízke elektrické napätie; elektródy sú z kovu, vodivého plastu, prípadne sú vybavené krytkami elektród pre prerušenie impulzu;
 

Momentálny a kontinuálny impulz – krátke (momentálne) alebo dlhšie (kontinuálne) trvanie impulzu pre štandardné a dôraznejšie napomenutie psa;
 

Dosah – maximálna vzdialenosť, na ktorú ovládač komunikuje s prijímačom na obojku psa.
 

Reflexný oblúk psa – nervový systém psa vyžaduje asi 3 sekundy na spracovanie podnetu; pre účinný výcvik psa urobte korekciu bezprostredne po ich uplynutí, inak pes nebude vedieť za čo ich dostal;
 

Vodotesný, vodeodolný, ponoriteľný – vodeodolný obojok vydrží bežný dážď, s vodotesným zariadením prebehnete napríklad cez potok, avšak pre výcvik vo vode si zvoľte kategóriu ponoriteľný;

 

Výcvikový obojok! Ktorý sa hodí práve vám . . . ?
 

Pre výcvik základnej poslušnosti psa stojí za to vyberať z rady výcvikových obojkov Petrainer. Najväčší dopyt je po PET 998 DR, PET 998 DB, PET 998 DR DELUXE, PET 998 DB DELUXE a PET 619.

V tejto rada hľadajte vodeodolné výcvikové obojky s ochranou proti dažďu, snehu a základným dosahom 200 – 300 m. Obojky zaistia výcvik vo vnútri aj vonku a môžete cvičiť hneď dvoch svojich parťákov. Ideálny pre dotiahnutie základných povelov, ale nie pre pokročilý tréning na väčšiu vzdialenosť. Škála korekcií pokrýva zvuk, vibrácie a impulz s intenzitou úrovní 0 – 99. Preto ide o veľmi univerzálny obojok, vhodný pre všetkých psov s váhou 5 – 90 kg. Obojky sú dobíjacie.

O úroveň vyššie sa dostávajú funkcie obojkov Petrainer PET 618, PET 610, PET 616, PET 910 D. Dosah pre výcvik sa pohybuje okolo 800 – 1000 m a sú vodotesné pre krátky ponor. Pre tieto modely platí možnosť cvičenia až 3 psov zároveň.

Ľahký a univerzálny výcvikový obojok a ovládač, ktorý sadne do ruky. Upevní základnú poslušnosť psa a víťazí v pomere cena : výkon. S minimom reklamácií je zákazníckou voľbou č. 1: výcviková rada Petrainer.

 

 

Od Aetertek zoženiete náročnejšie výcvikové obojky pre pokročilých, ale aj začínajúcich cvičiteľov. Trénuje s dosahom od500 – 1000 m s vibračnou, zvukovou korekciou a úrovňami impulzov  0 – 10. Používanie vám uľahčia väčšie prehľadné tlačidlá určené pre každú funkciu zvlášť. Zaujímavú výhodu poskytujú tiež modely AT-918C a AT-919C, pri ktorých sa výcvikový obojok kombinuje s obojkom proti štekaniu. Aetertek vyvíja vždy vodotesné (pre ponor až do 1 m), dobíjacie zariadenie pre malých, stredných a veľkých psov.

 

 

Aertek má prehľadné riešenie ovládačov, ktoré vám dajú istotu, výbavu aj pre pokročilý výcvik a dokážu kombinovať výcvik s protištekom. Zákazníci sú spokojní najmä kvôli vysokému dosahu, silnej ochrane vo vode a variantom s obojkom proti štekaniu. Návratnosť na reklamácie je minimálna. 

O tom, že sa profesionálny výcvik hodí aj ku kabelke, nás nekopromisne presvedčil americký výrobca E-Collar. Ľahký vysielač  s jednoduchým ovládaním sadne priamo do dlane, desingová a funkčná konštrukcia stavila na guľatý tvar (ET-300, ET-300-L, ET-400).

Samozrejme je to len jedna z mnohých desingových možností E-Collaru - EZ-900, PE-900

E-Collar renomoval predovšetkým humánny a šetrný prístup ku korekciám. Použitie impulzu sa tak zaobíde bez šklbnutia na krku psa a posúvaním obojku. Nuančné prechody medzi úrovňami impulzov od 0 – 100 umožňujú nájsť vyhovujúcu úroveň bez „zaokrúhlenia“ intenzity hore alebo dole. Do výcviku môžete zapojiť funkciu booster, osvetlenie v tme a rozšírenie výcviku pre 2 až 4 psov zároveň. Dosah pre výcvik sa pohybuje medzi 800 – 1 600 m a do hĺbky ponoru až 12, 5 m – vodotesná výbava je prvotriedna. Užívatelia oceňujú tiež úpravu ovládača, ktorý sa vo vode vznáša a tak predchádza definitívnej strate. Obojky sú dobíjacie.

E-Collar vám ponúkne aj riešenie v ružovom odtieni vhodné do kabelky. Ovláda funkcie pre lovecký výcvik a zároveň aj pre najšetrnejšie použitie impulzu. Ponorí sa do 12, 5 m, ale ľahká konštrukcia ovládač nepotopí... E-Collar je obojok, ktorý dokáže zjednotiť protiklady do funkčného celku. Práve preto patrí do kategórie profesionálneho výcviku. Na reklamačnom oddelení ho určite nenájdete. 

 

Canicom má v portfóliu širokú radu spoľahlivých výcvikových obojkov – od základných až po  náročnejšie. Ovládače sú osadené väčším počtom tlačidiel, pre každú funkciu zvlášť. Dosah pre výcvik je možné zvoliť na krátku vzdialenosť 200 – 300 m alebo z ponuky 800 – 1 600 m. Zvuk, vibrácie, impulz doplňuje funkcia booster a dokonca variant s korekciou sprejom (Canicom Spray). Zariadenia sú obyčajne len vodotesné, ale Canicom 5.500 ponúka aj ochranu proti ponoreniu. Možnosti napájania na batériu a dobíjacie varianty. Výcvik počíta s 1 – 2 psami pre základný a s 1 – 4 psami pre náročnejší výcvik.

Canicom otestoval základné aj náročnejšie možnosti pre výcvik. A oplatilo sa. Produkty sa vyznačujú prvotriednou spoľahlivosťou a stabilitou funkcií, čo vzhľadom na jeho širokú ponuku stojí za zmienku. Výhodou je riešenie pre začiatočníkov so zjednodušeným ovládaním a možnosťou korekcie sprejom.

 

 

Nebojte sa opýtať a vypátrať tak ten najlepší výcvikový obojok pre vás. Aby ste boli úplne spokojní, môžete využiť možnosť 30 dňovej skúšobnej doby alebo vrátenie produktu. Len zariadenie, s ktorým sa cítite pohodlne vy aj váš cvičenec je základom úspechu.